امروزه ماکروفرها علاوه بر گرم کردن مواد غذایی کاربردهای بیشتری پیدا کرده اند و نقش پر رنگ تری را در آشپزخانه ایفا میکنند. از گرم کردن نان و شیر و غذا گرفته تا پخت کیک و شیرینی و انواع غذا و حتی خشک کردن میوه ها توسط ماکروفرهای پیشرفته قابل انجام می باشد. به گونه ای که خراب شدن ماکروفر و نبود آن در طول زندگی روزمره بسیار محسوس است. به همین منظور ما در نمایندگی ایران سرویس این امکان را فراهم آورده ایم که در سریعترین زمان ممکن جهت تعمیر مایکروفر شما مراجعه نموده و در کوتاه ترین زمان مایکروویو شما را تعمیر نماییم. نمایندگی ایران سرویس دارای شعب متعدد تعمیرات ماکروفر در سطح تهران و حومه است. از این رو تکنسین مربوطه در کوتاه‌ترین زمان در محل حاضر خواهد شد.همچنین جهت خدمت به مشتریان، باتجربه‌ترین و با دانش‌ترین متخصصان تعمیر ماکروفر به شما معرفی خواهند شد.

تعمیرات مایکروفر در محل و منزل
ما در نمایندگی تعمیرات مایکروفر ایران سرویس با در دست داشتن ابزار مورد نیاز اعم از تکنسین های آموزش دیده و دارای مدرک فنی معتبر و همچنین قطعات فابریک ماکروفر این امکان را فراهم آورده ایم که بتوانیم مایکروفر شما را با مناسب ترین هزینه و در سریعترین زمان ممکن در محل شما تعمیر نماییم.شما میتوانید با توجه به محل سکونت خود با شماره های درج شده در انتهای صفحه تماس بگیرید تا تعمیرکاران ما در اسرع وقت به محل اعزام و در کمترین زمان ممکن ، ایراد دستگاه شما را رفع نمایند. همچنین میتوانید از طریق فرم آنلاین درخواست سرویس در تمام طول شبانه روز ، درخواست تعمیر مایکروویو خود را ثبت نمایید تا متخصصین ما در سریع ترین زمان ممکن جهت بررسی و رفع ایراد ماکروفر شما تماس بگیرند.

تعمیرات مایکروفر در محل

تعمیرات مایکروویو در تهران
نمایندگی ایران سرویس، تمامی خدمات تعمیر مایکروویو را در تمام انواع و برندها اعم از تعمیر ماکرویوو سامسونگ ، تعمیر ماکرویوو الجی ، تعمیر ماکرویوو دوو ، تعمیر ماکرویوو کنوود و … آن انجام می‌دهد. این نمایندگی متخصصان با تجربه و مجوز‌های رسمی و لازم را دارا می باشد. از هر نقطه از تهران که تماس بگیرید در نزدیکی شما یک از متخصصان ما آماده خدمات‌رسانی خواهد بود و برای هر برندی، تعمیرکار مخصوص به خود را دارد. بنابراین از هر برندی که استفاده می‌کنید، با خیال آسوده می توانید با نمایندگی ایران سرویس تماس بگیرید. در ادامه شما را با مشکلات رایج و رفع آنها ماکروویو آشنا می کنیم :

مشکلات رایج در ماکروویو
ماکروویو دارای مزایای بسیاری است و در بسیاری از موارد بسیار کمک کننده می باشد مخصوصا زمانی که عجله دارید و قصد گرم کردن غذایی را دارید درست مثل بقیه لوازم خانگی، ماکروویو هم ممکن است دچار مشکل شود و درست کار نکند. به طور کلی می توان گفت ماکرووفرعملکرد خیلی ساده ای دارد، البته ممکن است گاهی تعمیر ماکروویو سخت باشد چون بیشتر ما با مشکلات اصلی ماکروویو آشنا نیستیم و راه تشخیص آن را نمیدانیم. برای این که در این وضعیت گیر نکنید، برخی از مشکلات رایج ماکروویو و آموزش تعمیر ماکروویو را برایتان در زیر توضیح مختصری می دهیم.

۱-علت خرابی لامپ ماکروویو
لامپ مایکروویو داخل دستگاه قرار گرفته و وقتی درب را باز می کنید و یا روند گرم کردن را شروع می کنید روشن خواهد شد. کاربرد لامپ دستگاه این است که با نور آن می توانید پخته شدن یا نشدن غذا را متوجه شوید. اگر لامپ اصلا کار نکند، ممکن است لامپ سوخته باشد. ولی اگر چشمک می زند حتما مشکل از لامپ است اما اگر کم نور شده باشد، بایدتنظیمات ماکروویو را بررسی کنید. گاهی سیم کشی نادرست یا خطا از صفحه کنترل باعث شده لامپ نزدیک خازن قرار گرفته باشد که در این صورت تعمیرش بسیار سخت می باشد، در یک جمع بندی می توان گفت:

– اگر مشکل از لامپ ماکروویو است، با تعویض یک لامپ جدید مشکل حل خواهد شد

– اگر نور لامپ کم شده و لامپ در نزدیکی خازن قرار گرفته، خطر آسیب به قسمت های دیگر حتما وجود دارد پس بایدخیل سریع با نمایندگی تعمیر ماکروویو تماس بگیرید و مشکل را با متخصص در میان بگذارید.

– گاهی ممکن است علت کم نور بودن استفاده از دستگاه در حالت قدرت کم باشد، کارهایی مانند یخ زدایی یا گرم کردن مجدد، برای امتحان یک لیوان آب را با نهایت قدرت روشن کنید و نور را تست کنید.

2-علت گرم نکردن ماکروویو
علت گرم نشدن ماکروویو بیشمار می باشد، چند مشکل رایج گرم نشدن ماکروویو عبارت است از:

– عمده ترین علت ممکن است عیوب مگنترون باشد. تعویض مگنترون ماکروویو میتواند این مشکل را حل کند و برای این هدف، باید با تعمیرگاه مجاز تعمیر ماکروویو تماس بگیرید تا آن را تعویض نمایند، چون مگنترون قابل تعمیر نیست.

-سوختن دیود، زیرا اگر دیود مشکل سوخته باشد ولتاژ کافی برای ایجاد گرما تولید نخواهد شد.

– خازن معیوب تولید گرما نمیکند.

-خراب بودن قفل درب ماکروویو که باعث می شود گرمایی تولید نشود.

تشخیص خازن سوخته ، دیود مشکل دار، یا قفل درب معیوب که باعث اشکال در تولید گرما شده کار یک تکنسین یا تعمیرکار حرفه ای می باشد.

۳-علت خاموش شدن ماکروویو در بین کار
-سوییچ درب اصلی ترین علت می باشد که ممکن است به‌طور ناگهانی از کار بیفتد. باید هر یک از سوییچ‌های درب مورد بررسی قرار بگیرد. اگر هیچ علامت واضحی از خرابی قابل مشاهده نیست از مولتی متر برای بررسی جریان استفاده کنید. برای حل این مشکل خیلی راحت هر یک از سوییچ‌ها که آسیب دیده را تعویض کنید، ولی اگر ماکروفر شما برای چند ثانیه روشن است سپس خاموش می‌شود، تاچ پد دستگاه ممکن است دچار مشکل شده باشد. که احتمال آن خیلی کم می باشد. نشانه خرابی تاچ پد این است که صفحه نمایش ماکروفر کار میکند و بعضی دکمه‌های آن به درستی پاسخ می دهند .

۴-علت گرم نشدن غذا در ماکروویو
اگر حرارت در دستگاه بیش ازحد معینی باشد به طور خودکار جریان ماکروویو قطع خواهد شد و دیگرگرما تولید نخواهد کرد..اگر گرما فقط مهار شدن فیوز باشد، در این صورت باید ماکروویو را ریست کنید.

گاهی انتخاب نادرست زمان پخت یا تنظیمات پاور باعث تولید نشدن گرما خواهد شد، پس قبل از گرم کردن غذا حتما تنظیمات رو بررسی کنید. اگر با موارد گفته شده مشکل حل نشد باید با یک تکنسین تعمیرات ماکروویو تماس بگیرید تا اشکال در جریان برق یا مشکل مگنترون مورد بررسی قرار بگیرد.